Wigilja strzelecka 2016r.

KARTKA ŚWIĄTECZNA BEZ 1Tegoroczna Wigilia Strzelecka już za nami. Tradycyjnie była to okazja do podsumowania działań i przedsięwzięć realizowanych przez Naszą Jednostkę w minionym roku, ale przede wszystkim możliwość wspólnego spotkania się w okolicznościach nieco innych niż te, które towarzyszą nam podczas cotygodniowych zbiórek. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pan Poseł na Sejm RP Dariusz Kubiak, w imieniu starosty Powiatu Bełchatowskiego Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dariusz Rogut, Radny Miasta Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz, Honorowy Obywatel Miasta Bełchatowa, a jednocześnie przedwojenny Strzelec Tomasz Trawiński oraz Ksiądz Sławomir Kuśmierz, przedstawiciele z Jednostek Strzeleckich 1031 Piotrków Trybunalski oraz 2036 Paradyż, w skrócie Przyjaciele Naszego Stowarzyszenia. Podczas uroczystości prócz modlitwy, symbolicznego połamania się opłatkiem oraz tradycyjnych potraw nie zabrakło również miejsca na wspólne rozmowy, kolędowanie, a także na wspomnienia czasów wigilii, kiedy to nie dysponowaliśmy jeszcze swoim własnym budynkiem, a Nasze Życie Strzeleckie mieściło się w "barakach", po których dziś, dzięki pracy Strzelców nie ma już ani śladu. Nasi młodsi stażem członkowie nie pamiętają tych "spartańskich warunków", niemniej jednak czujemy się w obowiązku podtrzymywać pamięć o tych czasach w naszym środowisku.
GALERIA