2017 WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

2017.06.09 WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW2017.06.09 WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW 

W dniu 09.06.2017r. gościliśmy na terenie naszej jednostki strzeleckiej grupę Zajączków z Przedszkola Samorządowego nr 5 im J. Brzechwy w Bełchatowie. Dzieci miały okazją zapoznać się z działalnością naszego stowarzyszenia, naszą bazą szkoleniową oraz częścią sprzętu wykorzystywanego podczas procesu szkolenia. W trakcie wizyty zostało przygotowanych kilka niespodzianek dla uczestników tak aby mieli oni możliwość zapoznania się z namiastką szkolenia w formie zabawy. W śród zabaw zorganizowanych dzieci mogły rywalizować w przeciąganiu liny, zapoznać się ze sprzętem łączności który wzbudził duże zainteresowanie i uczestnicy bardzo chętnie prowadzili rozmowy za pomocą telefonów polowych. Po mimo wagi sprzętu dużym zainteresowaniem przymierzali sprzęt w postaci hełmów oraz kamizelek i biegali po placu. Na zakończenie zabaw zostało przeprowadzone szkolenie saperskie. Dzieci zostały podzielone na grupy i za pomocą wykrywacza metalu mieli zlokalizować w danym terenie ukrytą niespodziankę w postaci puszki owoców którą to po wydobyciu z chęcią skonsumowali. Oczywiście podczas wizyty nie zabrakło innych gier i zabaw np. gry w piłkę, skakania na skakance wspinania na drążki oraz biegania po placu. Przy tak pełnym wysiłku nie mogło zabraknąć posiłku formie kiełbaski, z ogniska którą to dzieci przy pomocy Pań przygotowywały sobie do jedzenia. 
Więcej...