2020 SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

Orzeł MON logoJednostka Strzelecka 1001 w Bełchatowie realizuje zadanie publiczne w formie wsparcia przez Ministerstwo Obrony Narodowej pn. "Specjalistyczne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa pola walki w zakresie pracy z bronią". Zadanie składać się będzie z trzech jednodniowych edycji szkoleń w terminach:
- 12.12.2020r.
- 13.12.2020r.
- 19.12.2020r.
Przedsięwzięcie skierowane jest dokierowane jest pod adresem żołnierzy WOT, członków Legii Akademickiej młodzieży z klas mundurowych, oraz młodzieży zrzeszonej w organizacjach pozarządowych. Szkolenie będzie opierać się na symulacji zdarzeń, które mogą mieć miejsce w trakcje pracy z bronią na strzelnicy, ale również podczas działań poligonowych i bojowych. Szkolenie będzie obejmować:
- udzielanie pomocy pod ostrzałem Care under Fire
- fazę taktycznej pomocy polowej Tactical Field Care (użycie opatrunków)
- ewakuacja poszkodowanego Tactical Evacuation Care
Szkolenie będzie oparte na symulacjach w postaci scenek sytuacyjnych realizowanych na strzelnicy w trakcje których zostanie zastosowana amunicji ślepa (hukowa) a miejscem ćwiczeń w celu urealnienia sytuacji będzie oś strzelecka.
Szkolenia będą przeprowadzone w oparciu o wytyczne Polskiej Rady Resuscytacji oraz taktyczną pomoc poszkodowanemu na polu walki - wytyczne dla personelu medycznego.
Organizator zapewnia miejsce, broń oraz sprzęt niezbędny do zawodów. Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy meilowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. :
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
WP logo ok