Sprzęt

helmHełm
Hełm kompozytowy kulo- i odłamkoodporny wz 93 przeznaczony dla wojsk lądowych. Wykonany jest z wytrzymałych kompozytów aramidowych.
- odłamkoodporność hełmu określona metodą V 50 wynosi min. 600m/s dla odłamka FSP o masie 1,1g.
- hełm zatrzymuje pocisk kal. 9 mm. o masie 8g, przy prędkości uderzenia 350 15m/s.
Hełm składa się z lekkiego czerepu, wkładu amortyzującego, uprzęży oraz elementów mocujących.


gogleGogle
Gogle taktyczne firmy Stemaco. Zabezpieczają oczy przed urazami, piaskiem i pyłem. W komplecie znajduje się dodatkowa wymienna szybka.


latarka
Latarka kątowa
Latarka kątowa Fulton zasilana bateriami. Na wyposażeniu zapasowym żarówka kryptonowa i dodatkowe kolorowe filtry. Latarka jest wodoodporna.bronKarabinek
Karabinek pneumatyczny gładkolufowy, kaliber 4,5 mm. na śrut stalowy okrągły (BBs). Stylizowany na karabinku Kałasznikowa AK 74M. Wiatrówka firmy Izhmash (Rosja). Dokładna replika prawdziwej broni ostrej z większością szczegółów. Karabinek wykonany jest z metalu w większości z części montażowych broni ostrej. Posiada kolbę typu „frame” wykonaną z metalu, składaną i blokowaną na zatrzask. Magazynek wykonany z tworzywa kryje metalowy automat, który mieści 18 śrutów i nabój CO2.
Dane techniczne:
-Prędkość początkowa: 140m/s,
-Długość całkowita 940mm.
-Długość lufy: 440 mm.
-Waga z magazynkiem: 3,4kg.

 
rekawiceRękawice
Rękawice wykonane z niepalnej odpornej na wysokie temperatury tkaniny Nomex. Na wewnętrznej stronie dłoni rękawica pokryta jest skórą. Doskonale chroni dłoń i jednocześnie gwarantuje dobry chwyt broni.butyButy
Buty taktyczne Magnum seria Classic. Wykonane ze skóry i nylonu 1150D. Buty posiadają podwójne przeszywanie oraz klejone szwy, nierdzewne elementy sznurowania, stalową wkładkę w podeszwie, antybakteryjne wkładki, stabilizator pięty, na podeszwie uchwyt drabinowy i rowki poprawiające jej elastyczność. Waga jednego buta to 622g.


nakolannikiNakolannik
Nakolannik (ochraniacz kolana) jest wciągany na nogę, zapinany dwoma taśmami z rzepami dzięki czemu jest stabilny i wygodnie przylega do nogi. Ochraniacz składa się z zewnętrznej nakładki wykonanej z twardego tworzywa, wewnętrznej miękkiej części obszytej materiałem z grubą gąbką.
Ma na celu ochronę stawu kolanowego podczas działań taktycznych.


nalokietnikiNałokietnik
Nałokietnik (ochraniacz łokcia) jest wciągany na rękę i zapinany dwoma taśmami z rzepami dzięki czemu jest stabilny i wygodnie przylega do łokcia. Ochraniacz składa się z zewnętrznej nakładki wykonanej z twardego tworzywa, wewnętrznej miękkiej części obszytej materiałem z grubą gąbką.
Ma na celu ochronę stawu łokciowego podczas działań taktycznych.


manierkaManierka
Manierka z kubkiem US wraz z dwoma klipsami alice. Manierka wykonana z wytrzymałego nietoksycznego kompozytu w kolorze oliwkowym. Pokrowiec wewnątrz wyłożony termoizolacyjnym i chroniącym przed uszkodzeniami futerkiem. Pojemność 0,94l.


maskaTorba transportowa
Torba transportowa maski przeciwgazowej MP-5 umożliwia przenoszenie maski w kilku położeniach. Jednocześnie zapewnia dobry dostęp do maski. Torbę można wykorzystać do transportu innych elementów wyposażenia.


plecakPlecak
Plecak wielozadaniowy- PW50 firmy Janysport. Plecak jednokomorowy o zwartej konstrukcji, posiada boczne kieszenie z kontrafałdą, kieszeń w klapie plecaka oraz pojedynczą kieszeń wewnętrzną. Plecak posiada zintegrowany system pakowania i przenoszenia ładunków JPS (Janysport Pak System) do łączenia wyposażenia ze sobą. Plecak wykonany jest z nylonu, tkanin poliestrowych. Wysokiej wytrzymałości klamry firmy National Molding, ITW Nexus, wytrzymałe odporne na wilgoć taśmy PP. Zamki firmy YKK.


chlebakChlebak
Chlebak (torba patrolowa) o pojemności 7l. przeznaczony do przenoszenia dodatkowego wyposażenia. Wyposażony w dwie zewnętrzne boczne kieszenie. Torba posiada komin zwiększający jego pojemność. System nośny umożliwia montaż do kamizelki taktycznej oraz pasa.