2021 SZKOLENIA PIERWSZA POMOC

Orzeł MON logo 1Jednostka Strzelecka 1001 w Bełchatowie realizuje zadanie publiczne w formie wsparcia przez Ministerstwo Obrony Narodowej pn. "Cykl szkoleń z udzielania taktycznej pomocy medycznej w sytuacjach awaryjnych". Zadanie składać się będzie z trzech jednodniowych edycji szkoleń w terminach:
- 24.07.2021r.
- 29.08.2021r.
- 02.10.2020r.
Przedsięwzięcie skierowane jest pod adresem żołnierzy WOT, członków Legii Akademickiej młodzieży z klas mundurowych, oraz młodzieży zrzeszonej w organizacjach pozarządowych. Szkolenie będzie opierać się na symulacji zdarzeń, które mogą mieć miejsce w trakcje pracy z bronią na strzelnicy, ale również podczas działań poligonowych i bojowych. Szkolenie będzie obejmować:
- udzielanie pomocy pod ostrzałem Care under Fire
- fazę taktycznej pomocy polowej Tactical Field Care (użycie opatrunków)
- ewakuacja poszkodowanego Tactical Evacuation Care
Szkolenie będzie oparte na symulacjach w postaci scenek sytuacyjnych realizowanych na strzelnicy w trakcje których zostanie zastosowana amunicja bojowa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz realizmu ćwiczenia realizowane będą na osi strzeleckiej.
Szkolenia będą przeprowadzone w oparciu o wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji oraz wytyczne dla personelu medycznego w zakresie opieki nad poszkodowanym w warunkach bojowych.
Organizator zapewnia miejsce, broń oraz sprzęt niezbędny do zawodów. Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy meilowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
FORMULARZ ZGŁOSZENIA


WP logo 1